Մոսկովյան օդանավակայանում ձերբակալվել է Ադրբեջանի քաղաքացի՝ մաքսանենգության մեղադրանքով
Վնուկովո օդանավակայանում ձերբակալվել է Ադրբեջանի քաղաքացի՝ 18,5 միլիոն ռուբլի արժողությամբ հինգ մատանիով։ Դրա մասին չորեքշաբթի՝ փետրվարի 18-ին, «Վեչերնյայա Մոսկվա»-ին հայտնել է Ռուսաստանի դաշնային մաքսային ծառայության մամուլի ծառայությունը։
«Մաքսային ծառայողները կանխել են 18,5 միլիոն ռուբլի արժողությամբ զարդերի մաքսանենգությունը։ Չհայտարարագրված ապրանքները հայտնաբերվել են Դուբայից ժամանած Ադրբեջանի 33-ամյա քաղաքացու ուղեբեռում»,- հայտնել է գործակալության մամուլի ծառայությունը։
Կնոջ ուղեբեռում հայտնաբերվել են սպիտակ մետաղական մատանիներ՝ քարե ներդիրներով։ Դրանք ուղարկվել են փորձաքննության։ Փորձաքննության արդյունքում պարզվել է, որ ուղևորը կրում էր 750 և 950 կարատանոց ոսկուց և պլատինե համաձուլվածքներից պատրաստված զարդեր, մասնավորապես՝ ադամանդներ։ Մաքսային ծառայողները առգրավել են զարդերը։ Նրա դեմ հարուցվել է քրեական գործ։ Այժմ օտարերկրացուն սպառնում է մինչև հինգ տարվա ազատազրկում կամ մինչև մեկ միլիոն ռուբլի տուգանք։