Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստում Թրամփը խոսել է Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության մասին
Վաշինգտոնում կայացել է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի նախաձեռնությամբ Գազայի հարցով Խաղաղության խորհրդի առաջին նիստը, որին մասնակցում էին նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Իր ելույթում ԱՄՆ նախագահն, ի թիվս այլ կոնֆլիկտների, խոսելով նաև հայ-ադրբեջանական հակամարտության մասին՝
Մարթա Կոսը մարտի 19-20-ը կայցելի Հայաստան
Հայաստանում Եվրամիության դեսպանությունը հայտնել է, որ Եվրամիության ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը Հայաստան կայցելի մարտի 19-20-ը։ «Եվրոպական միության և Հայաստանի Հանրապետության միջև հարաբերությունները շարունակում են խորանալ՝ թևակոխելով գործընկերության վճռորոշ փուլ և վերահաստատելով երկկողմ համագործակցությունը հիմնական ռազմավարական առաջնահերթությունների շուրջ առաջ մղելու
Կառավարությունը ֆինանսական հատկացումներ տվեց ԱԺ ընտրություններին մասնակցած մի շարք կուսակցությունների
Հայաստանի կառավարությունը փետրվարի 19-ի նիստում հաստատեց «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021 թվականի արտահերթ ընտրություններին մասնակցած կուսակցություններին և կուսակցությունների դաշինքներին ՀՀ 2026 թվականի պետական բյուջեից նյութական աջակցություն ցույց տալու մասին» որոշման նախագիծը։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նախագծով սահմանվում է Ազգային ժողովի աշխատակազմին հատկացված