Ավելորդ քաշը կարող է 60%-ով մեծացնել անոթային դեմենցիայի առաջացման ռիսկը․ JCEM
CBS News․ Թուրքիայում ԱՄՆ-ի դեսպանը տարիներ շարունակ սերտ կապեր է պահպանել Էփշտեյնի հետ
Խոշոր ավտովթար Ծովագյուղ-Շորժա ավտոճանապարհին․ կա 1 զոհ, 4 վիրավոր
Բաքվի դատարանը հրապարակել է Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ կեղծ դատավճիռը։ Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական APA գործակալությունը, Ռուբեն Վարդանյանը դատապարտվել է 20 տարվա ազատազրկման։ Նշվում է, որ մեղադրող դատախազը Ռուբեն Վարդանյանի համար պահանջել էր ցմահ ազատազրկում։ Ռուբեն Վարդանյանն
Սերտել պատմության դասերը՝ ըստ էության այն է, ինչ ես անում եմ անընդհատ և դա պատճառներից մեկն է, որ մենք այսօր զարգացման, ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ տեղեկացնելով, որ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության վարչապետ Ինգա Ռուգինիենեին ազգային տոնի՝ Լիտվայի Պետականության վերականգնման օրվա առիթով: «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լիտվայի բարեկամ ժողովրդին Լիտվայի Պետության վերականգնման օրվա առթիվ։ Հայաստանի Հանրապետությունը մեծապես կարևորում է փոխվստահության վրա հիմնված
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Տարոն Չախոյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ նշելով, որ Քոչարյանի «Մայր Հայաստան» դաշինքը ձեռքի
Բաքվի դատարանը հրապարակել է Լեռնային Ղարաբաղի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ կեղծ դատավճիռը։ Ինչպես հաղորդում է ադրբեջանական APA գործակալությունը,
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը փետրվարի 16-ին ստորագրել է մի շարք օրենքներ: Մասնավորապես՝ «Հանրության գերակա շահերի ապահովման նպատակով սեփականության օտարման մասին»
Երևանում շարունակվում է փոսային նորոգման ընթացիկ տարվա հիմնական ու լայնածավալ ծրագիրը: Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են, որ գործընթացն իրականացվում է բոլոր
Մանկական քաղցկեղի դեմ պայքարի միջազգային օրը (ICCD) նշվում է յուրաքանչյուր տարի փետրվարի 15-ին, որի նպատակն է բարձրացնել իրազեկությունը մանկական քաղցկեղի
Հայաստանի Հանրապետությունում շարունակվում են շրջանառվել գրիպի АH3N2 ենթատեսակի վիրուսները։ ԵՊԲՀ առողջապահության ծրագրերի ազգային գիտահետազոտական «Հերացի» կենտրոնը ամփոփ ներկայացրել է սուր
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ սեպտեմբերի 8-ին մեկնարկելու է ԱԺ աշնանային նստաշրջանը: Չնայած նրան, որ խորհրդարանում արձակուրդ
Եվրոպան չի կարող պաշտպանվել առանց ԱՄՆ-ի, այս մասին հայտարարել է ԳԴՀ արտաքին գործերի դաշնային նախարար Յոհան Վադեֆուլը։ «Մենք կարող ենք
Միացյալ Նահանգները ոչ մեկին չի ստիպում համաձայնվել Ուկրաինայում պատերազմը դադարեցնելու համար խաղաղության համաձայնագրին, այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո
«Բենֆիկայի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուն վճռական է տրամադրված Չեմպիոնների լիգայի խաղարկությունից Մադրիդի «Ռեալին» դուրս թողնելու հարցում։ Եվրոպական ակումբային ամենահեղինակավոր մրցաշարի
Իտալացի անվանի նախկին մասնագետ, Մադրիդի «Ռեալի» և Թուրինի «Յուվենտուսի» նախկին գլխավոր մարզիչ Ֆաբիո Կապելոն խստորեն քննադատել է Միլանի «Ինտերի» պաշտպան
Ջեյդեն Սմիթը՝ դերասան, ռեփեր և հոլիվուդյան աստղեր Ուիլ Սմիթի և Ջադա Փինքեթ Սմիթի որդին, հայտնվել է նորաձևության շուրջ վեճի կենտրոնում՝
Երկրի վրա կեսգիշերին մոտ սկսված մագնիսական փոթորիկը, որն առաջացել է 2026 թվականին Արեգակի վրա ամենահզոր բռնկումից հետո, գիշերը հասել է