Զեմֆիրան մենահամերգով հանդես կգա Երևանում
Ռուս երգչուհի, երգահան Զեմֆիրան մենահամերգով հանդես կգա Երևանում։   Կայանալիք համերգի մասին նորությունը Զեմֆիրան հրապարակել է «Ֆեյսբուք»-ի իր պաշտոնական էջում։ Երգչուհու համերգը տեղի կունենա հուլիսի 4-ին, «Հրազդան» ստադիոնում։  Տոմսերի վաճառքը կմեկնարկի ապրիլի 8-ին։
Հռոմի պապի որոշմամբ՝ Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս Մալոյանը կսրբադասվի
Հռոմի Ֆրանցիսկոս Պապի որոշմամբ՝ երեք երանելիներ, այդ թվում՝ Հայոց ցեղասպանության ժամանակ նահատակված հայ կաթոլիկ արքեպիսկոպոս Երանելի Իգնատիոս Շուքրալահ Մալոյանը կսրբադասվեն։ Այս մասին հայտնում է Վատիկանի տեղեկատվական կայքը: Նշվում է, որ կսրբադասվեն նաև Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակ սպանված Պապուա Նոր Գվինեայի
Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնում պատգամավորի մանդատը
Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնում մանդատը։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՔՊ-ական պատգամավորի ֆեյսբուքյան էջից։ «Հարգելի հայրենակիցներ, ունեմ հստակ համոզմունք, որ քաղաքական գործընթացներում առանցքային դեր ունի քաղաքական պատասխանատվություն կրելու մշակույթը, իսկ դրա համար էլ համապատասխան կամք ու վճռականություն է պետք, որը
- Տեսանյութեր -
Չեմ կարդում կնոջս ստատուսները, նրան սիրում եմ որպես իմ կին, այլ ոչ թե ստատուսների հեղինակ. Արմեն Քոլոյանը՝ կնոջ՝ արցшխցիներին վիրավnրելnւ մասին
Ոչ, ես ոչ իմ տիկնոջ, ոչ էլ ուրիշների ստատուսները չեմ մեկնաբանում։ Այսպես արձագանքեց Հանրային ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանը, ի պատասխան
Լրամշակվել են ուսուցչի տարակարգի շնորհման պահանջները
ՀՀ կառավարության որոշմամբ սահմանվել են ուսուցչի տարակարգի շնորհման, հանրապետական հանձնաժողովի ձևավորման և հավելավճարի տրամադրման պահանջները՝ նոր խմբագրմամբ: Լրամշակված կարգում,մասնավորապես, փոփոխություններ
ՀՀ և Գերմանիայի կառավարությունների միջև համաձայնագիր է ստորագրվել
Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի՝ Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում նախագահական նստավայրում ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը՝ հայկական կողմից, Հայաստանում Գերմանիայի
Փաշինյանի գլխավորությամբ քննարկվել է առողջապահական հաստատությունների կառուցման ծրագրերի ընթացքը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել քննարկում առողջապահական հաստատությունների կառուցման ծրագրերի վերաբերյալ: Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը զեկուցել է կապիտալ
Դեղատներից որոշ դեղերի հետկանչի միակ պատճառը փաստաղթղթային անճշտությունն է. Առողջապահության նախարարությունը պարզաբանում է
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունն անդրադարձել է մամուլում շրջանառվող լուրերին, որ դեղատներից հետ են կանչվել որոշ դեղեր։ Նախարարության պաշտոնական հայտարարության մեջ նշվում
ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Քոչարյանին. նա մեկուսացել է․ «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը մեկուսացել է ՔՊ-ական գործընկերներից: ՔՊ-ի մեր աղբյուրները
Վրաստանի խորհրդարանն ընդունել է «Օտարերկրյա գործակալների մասին» ամերիկյան օրենքի վրացական տարբերակը
Վրաստանի խորհրդարանը երրորդ և վերջին ընթերցմամբ ընդունել է «Օտարերկրյա գործակալների մասին» ամերիկյան օրենքի («Օտարերկրյա գործակալների գրանցման ակտի մասին») վրացական տարբերակը։