Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի հետ բանակցությունների անհրաժեշտություն չի տեսնում երկաթուղու Երասխ և Ախուրիկ հատվածների վերակառուցման հարցի շուրջ։ այս մասին
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ փետրվարի 13-ին, կազմել է 376.94 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 0.63 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում
Թուրքիան եւ Հայաստանը համաձայնության են եկել երկկողմ ցամաքային առեւտուր սկսելու վերաբերյալ, գրել է թուրքական T24 պարբերականը: Ինչպես տեղեկացրել է Al
ՀՀ ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի գլխավորած պատվիրակությանը։ Նախարարությունից NEWSW.am–ին
2025 թվականի ընթացքում ՀՀ մուտք է գործել 5 մլն 201,747, իսկ դուրս է եկել 5 մլն 171,270 անձ: Այս մասին
Պատրաստվել է համապատասխան կայք, որն ինտեգրված է էկոնոմիկայի նախարարության Զբոսաշրջության կոմիտեի ամբողջ համակարգին, և այս սահմանված կարգի միջոցով զբոսաշրջային գործունեություն
«Turkish Airlines» ավիաընկերությունը ս.թ. մարտի 11-ից գործարկելու է չվերթեր դեպի Երևան: «ԶՎարթնոց»–ից NEWS.am–ին հայտնում են, որ Ստամբուլ — Երևան —
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի տնտեսական հարցերով տեղակալ Ջեյքոբ Հելբերգի հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է «Էնթերփրայզ