Սերժ Սարգսյանի՝ երկրից չբացակայելու արգելքը վերացվել է
Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հարուցված նոր քրեական գործով նախաքննության փուլում կիրառված խափանման միջոցը՝ երկրից չբացակայելու արգելքը, վերացվել է։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնել են Հակակոռուպցիոն դատարանից։  Դատարանից նշել են, որ խափանման միջոցը վերացվել է դատախազությանը պարտավորեցնելու միջոցով։«Քանի որ դատավորը
Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է ԱՄՆ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։ Այդ մասին հայտնում է վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը: Փետրվարի 19-ին Վաշինգտոնում վարչապետը կմասնակցի Խաղաղության խորհրդի անդրանիկ նիստին։
Ռուբեն Վարդանյանի ընտանիքը հայտարարություն է տարածել՝ կապված Բաքվի դատարանում նրա նկատմամբ կայացրած դատավճռի հետ
Բաքվի դատարանը Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման։ Արցախի նախկին պետնախարար, գործարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանի ընտանիքը հայտարարություն է տարածել՝ կապված Բաքվի դատարանում նրա նկատմամբ կայացրած դատավճռի հետ։ Հրապարակում ենք հայտարարությունն ամբողջությամբ։ «Այսօր իմացանք, որ Ռուբեն Վարդանյանը՝